Peegelduse "lõksud" ehk õpetaja maskid
Anu Kallavus

Eile õhtul olin ülimalt õnnelik , sest sain kätte ühe puuduva puzzletüki või tarkusekillu, mis on sedavõrd teada ja omane, et kohe ei taipagi ta olulisust. Justnagu teaks niigi.
Teemaks peegeldused, teised ja mina.
Mida selgemalt või sügavamalt me teise inimese probleeme või olemust tabame, seda rohkem ta meie tähelepanu köidab. Nähes teises peituvaid avaldumata potentsiaale või pingestatud ja probleemseid kohti, tekib sageli mõte: kas öelda või mitte, saaksin ta elu ehk lihtsamaks teha? Mõnda valu oleks võimalik vältida.
Probleem või kitsaskoht pole aga midagi halba. See on inimese õpetaja, keda ta ära ei tunne. 
Kahe inimese kokkusaamises on oluline ju hoopis muu. Teine inimene on tulnud mulle midagi teadvusesse tooma. Just selle läbi saangi ma meid mõlemaid aidata. Seega on küsimus alati ainult selles kuidas ära taibata oma õppetund seoses nägemise, kogemise, vahetatud infoga. 
Selgust võib tuua see, millisesse astroloogilisse majja see inimene asetub ning milliseid energiaid meie enese olemuses ta peegeldab. Sageli need kõige teravamini esile tulevad asjad on seotud hetkel kõige olulisema teadvustamisega. Ntx punktid, majad märgid, kust liigub üle Kuu põhjasõlm, langusesõlm, progressiivne Kuu, Mc, Päike, Saturn, Uraan, Jupiter jne.
 Teadvustamist võib vajada mistahes punktiga seotud minevikumuster meie kaardis, mida teine inimene valgustab. Ja kindlasti pole see midagi sellist, mida ma juba tean, sest oleme õpilased Teel.
Oleme eneseavastuse retkel, sealt hargneb midagi seoses meie arengulise väljakutsega. Kui ma näen eelkõige teise probleeme, võib see varjutada sõnumi, mida ta on tulnud mulle tooma.
Inimene muutub, olukord muutub, sõnum muutub peale seda kui oleme oma õppetunni selles kokkusaamises teadvustanud teist  "vägivaldselt" muutmata. Sellega anname  ta vabaks alateadlikust koormast ja seda on palju. 
Kui ta otsustab paluda abi, siis on alati tervendamine kahepoolne. Alati on arukas laskuda arutellu ja püüda olla kõrgemal emotsioonidest. See on justkui valguse jagamine.
Ülejäänu pole aga kuidagi meie teema. See, kes teine inimene on ja mis elu ta elab, on ainult teise inimese vabaduse ja vastutuse teema.
Kõik korduvad mustrid vajavad ilmselt sügavamat uurimist. Oluline, et me ei hakkaks juurdlema teise olemuse üle, vaid tunde ja kogemuse üle, mida ta minus tekitab ning olukorra üle, mida ta minu ellu toob. Vaimolendina on igaüks meist juba täiuslik ja just seda täiust me peaksimegi alati nägema.
Et mis selles siis uut on.?
Uus on see, et taipasin kuidas teadmine või nägemine võib meelitada lõksu ja viia meid iseendast kaugemale.
Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: