Planeedid

Planeedid.


Meie jaoks on nad teatud tüüpi jõud, mis toimivad meie elus.

Meil on võimalus õppida neid jõude mõistma. Kõigepealt õpime neid ära tundma, aga seejärel ehk taipame nende väljakutset ja õpime nende energiat loovalt rakendama. 

Esoteerilises astroloogias jagatakse planeedid pühadeks ja ebapühadeks.

Ebapühad planeedid: Marss, Pluuto, Päike, Kuu, Maa.

Marss  esitab meile väljakutse võitluseks.Kas me võitleme enese puudustega või suuname võitluse välismaailma, määrab ka selle planeetidega seotud asjaolud meie elus.

Pluuto õpetab meile läbikäimist võimuga. Me võime kasutada võimu valesti.

Ühiskonnas levinud mõttevormid, mis on oma aja ära elanud, rahalumm jm. omavad tugevat külgetõmmet ja ka võimu meie üle. Pluuto toimib läbi külgetõmbe  ja eemaletõukamise.

Pluuto aktiviseerudes kõrvaldab meie elust selle, mis on arengule takistuseks. Kui me oleme liialt klammerdunud asjade välse vormi külge, tõekspidamiste külge, mis on oma aja ära elanud unustades oma sisemise jumaliku olemuse, võime kogeda totaalset purustust; vastupidisel juhul kaovad meie arengut takistavad asjaolud ja me kogeme vabanemist.

Kuu ja Päike kui ebapühad planeedid on seotud meie füüsilise keha (rakumälu) ja isiksuse  eneseväljendamisega.

Kui me oleme kinni oma minevikus, oma isiksuses, inertsuses, isekuses - siis olenemata ükskõik kui harmoonilistest aspektidest, kogeme me  pinget, konflikte, ebedu, sisemist rahulolematust.

Niipea kui me suudame tõepoolest endas näha jumalikku olendit, kes püüab läbi oma energiasüsteemi mateeriat hingestada,  püüelda selle poole, et väljendada läbi oma tegevuse jumalikkust, armastust, harmooniat ja mõistmist,  toimub meie arengus pööre ja me hakkame liikuma tagasi Koju.

Kogu Kosmos elab ja täiustub  ja seda teeb ka meie planeet Maa ning iga elav üksus temas. 

Planeet Maa on Hinge astroloogias väga oluline. See on koht, kus me oleme oma planeedi teenistuses ja meil on oma konkreetne ülesanne.

Me võime omada väga palju maiseid varandusi või elada vaesuses. Oluline on see kuhu on klammerdunud meie teadvus. Kas me oleme vabad või vangistuses. Vangla asub meis, mitte väljaspool.

Meie juhime oma täiesti unikaalset elu ise läbi valikute, on need siis teadlikud või ebateadlikud.

Me valime igal hetkel, ka siis kui me seda ise ei tea. Seda eelkõige läbi tunnete ja mõtete külgetõmbe. Me ise „prorammeerime ennast“. 


Omandades astroloogiliste sümbolite keele on meil võimalus näha ja taibata sündmuste ja tunnete sügavamat olemust ja saada vabaks sisemisest teadmatuse painest.
Viimased uudised 08. November - Loomisest